Балет
Добре дошли на неофициалната страница на
Музикален театър "Ст. Македонски" - София
Music theater for operetta and musical comedy
Бул. Васил Левски, № 100; Служебен вход- ул. П.Волов, 3.

От 2010г Музикален театър "Ст. Македонски" и   Балет „Арабеск”
образуват "Държавен музикален и балетен център" (ДМБЦ).
От 2012 отново с национален статут.
 ПРОГРАМА   АРХ: 16'17 15'16 14'15 13'14 12'13 11'12 09'10
А Р Х И В     2009-2010:

Билетна каса: (02) 943 19 79;
9:30 до 19:30, всеки ден без неделя.

Добре дошли на неофициалния сайт на
Национален музикален театър "Ст. Македонски" - София
Music theater for operetta and musical comedy

ПРОГРАМА ПРЕМИЕРИ ПОСТАНОВКИ
АРТИСТИ РЪКОВОДСТВО ИСТОРИЯ
АРХИВ АКТУАЛНО

Програма за м. октомври.2009г.

3.окт - събота; 19:00 до 21:00ч.       
МАМЗЕЛ НИТУШ - Премиера
Оперета от Флоримон Ерве
Режисьор - проф.Павел Герджиков

8.окт - четвъртък; 19:00 до 21:15ч.
КОТКИ
Мюзикъл от Андрю Лойд Уебър, Стихове Томас Елиът
Режисьор – Светозар Донев

9.окт – петък; 19:00 до 21:00ч.
МАМЗЕЛ НИТУШ - Премиера
Оперета  от Флоримон Ерве
Режисьор - проф.Павел Герджиков

10.окт  - събота; 19:00 до 21:30ч.
ПРИЛЕПЪТ
Оперета от Йохан Щраус
Режисьор – Светозар Донев

15.окт - четвъртък; 19:00 до 21:00ч.
ВИКТОРИЯ и НЕЙНИЯТ ХУСАР
Оперета от Паул Абрахам
Режисьор – Светозар Донев

16.окт - петък; 19:00 до 21:15ч.
КОТКИ
Мюзикъл от Андрю Лойд Уебър, Стихове Томас Елиът
Режисьор – Светозар Донев

17.окт – събота; 19:00 до 21:00ч.
МАМЗЕЛ НИТУШ 
Оперета от Флоримон Ерве
Режисьор - проф.Павел Герджиков

22.окт - четвъртък; 19:00 до 21:15ч.
КОТКИ
Мюзикъл от Андрю Лойд Уебър, Стихове Томас Елиът
Режисьор – Светозар Донев

23.окт  - петък; 19:00 до 21:30ч.
ПРИЛЕПЪТ
Оперета от Йохан Щраус
Режисьор – Светозар Донев

24.окт - събота; 19:00 до 21:00ч.
ВИКТОРИЯ и НЕЙНИЯТ ХУСАР
Оперета от Паул Абрахам
Режисьор – Светозар Донев

29.окт – четвъртък; 19:00 до 21:00ч.
МАМЗЕЛ НИТУШ
Оперета от Флоримон Ерве
Режисьор - проф.Павел Герджиков

30.окт - петък; 19:00 до 21:15ч.
КОТКИ
Мюзикъл от Андрю Лойд Уебър, Стихове Томас Елиът
Режисьор – Светозар Донев

31.окт – събота; 19:00 до 21:30ч.
ЕДНА НОЩ във ВЕНЕЦИЯ
оперета  от Йохан Щраус
Режисьор – Светозар Донев



МАМЗЕЛ НИТУШ - Премиера

Режисьор - проф.Павел Герджиков
Диригент – Огнян Митонов
Сценография и костюми - Чавдар Чомаков
Хореограф - Антоанета Алексиева
Хормайстор – Людмил Горчев
Първа известна постановка на Мамзел Нитуш у нас е през 1920 г. в тетаър Ренесанс, а през 1923 г. и в новосъздадения Кооперативен театър, от режисьора Стоил Стоилов.
 
Kогато проф. Светозар Донев ме покани да направя постановка в НМТ “Ст. Македонски” и да си избера заглавие (в наши дни такова нещо почти не се случва), аз веднага избрах “Мамзел Нитуш”,  казва  проф. Павел Герджиков по повод на премиерата.
 
Спектакълът се посвещава на  80-годишнината  от рождението на незабравимия оперетен артист Видин Даскалов
и е реализиран с финансовата подкрепа на Министерството на културата


Участват:

Таня Астарджиева,   Калина Колева,   Илияна Шарланджиева,
Сердикий Попов,
   Явор Радованов               

Програмата за месец май.2010г 

5.май - сряда; 19:00 до 21:00ч.       
НМА „Проф. Панчо Владигеров”
Вокален факултет
ДЪРЖАВЕН ИЗПИТ
по „Актьорско майсторство”


13.май-четвъртък; 19:00 до 21:00ч.
ЙОСИФ
и ФАНТАСТИЧНАТА му ПЪСТРА ДРЕХА

 Мюзикъл от Андрю Лойд Уебър,
 Режисьор – Светозар Донев


14.май  - петък; 19:00 до 21:30ч.
ПРИЛЕПЪТ
Оперета от Йохан Щраус
Режисьор – Светозар Донев

15.май – събота; 19:00 до 21:30ч.
ГРАФИНЯ МАРИЦА 
Оперета от Имре Калман
Режисьор - Светлана Атанасова


21.май  - петък; 19:00 до 22:00ч.
ЦАРИЦАТА НА ЧАРДАША- Премиера
  Оперета  от Имре Калман
  Режисьор – Марио Николов


22.май - събота; 19:00 до 22:00ч.
ЦАРИЦАТА НА ЧАРДАША- Премиера
  Оперета  от Имре Калман
  Режисьор – Марио Николов


27.май - четвъртък; 19:00 до 21:15ч.
КОТКИ
Мюзикъл от Андрю Лойд Уебър, Стихове Томас Елиът
Режисьор – Светозар Донев

28.май - петък; 19:00 до 21:00 ч.
ЙОСИФ
и ФАНТАСТИЧНАТА му ПЪСТРА ДРЕХА

 Мюзикъл от Андрю Лойд Уебър,
 Режисьор – Светозар Донев

 29.май – събота; 19:00 до 22:00 ч.
ЦАРИЦАТА НА ЧАРДАША- Премиера
  Оперета  от Имре Калман
  Режисьор – Марио Николов




ЦАРИЦАТА на ЧАРДАША
- нова постановка

Режисьор - Марио Николов
Диригент – Огнян Митонов
Сценография и костюми - Евгения Раева
Хореограф - Татяна Янева
Хормайстор – Людмил Горчев

    Царицата на оперетите, класическото произведение на Калман, можем да видим в нов съвременен прочит, творчески дебют на тенора Марио Николов като режисьор на сцената на НМТ. Последните десет години той гради успешна режисьорска кариера в областта на оперетата и мюзикъла в Бургас, В.Търново, Пазарджик и др. С огромен ентусиазъм трупата предлага модерно сценографско решение, постановката акцентира върху непреходната красота на Калмановата музика.

          Участват:
Kalina AngelovaMariana Arsenova   Svetlana Ivanova
      Ivan Panev
Александър Василев,
 Димитър Павлов, Стефан Петков, Свилен Тонев


Юни.2010:

1.06 – вт;    11.00 до 12.30 ч
Мюзикъл
ПРИНЦЕСАТА и СВИНАРЯТ

1.06 – вт;    18.00 до 20:00 ч
ДЕТСКИ КОНЦЕРТ

3.06 – чв;    19.00 до 21.30 ч.
Мюзикъл
ДЕНЯТ НА ПРОШКАТА

4.06 – пт;    19.00 до 21.30 ч.
Оперета
ГРАФИНЯ МАРИЦА

5.06 – сб;        11.00 до 12.15 ч.
Мюзикъл
СНЕЖАНКА и 7-те
 ДЖУДЖЕТА
 
5.06 – сб;      19.00 до 22.00 ч.
Оперета
ЦАРИЦАТА НА ЧАРДАША



9.06 – ср;        14.00 до 16.00 ч.
Мюзикъл
ЙОСИФ И ФАНТАСТИЧНАТА МУ ПЪСТРА ДРЕХА
 
10.06 – чв;    19.00 до 21.30 ч.
Оперета
ПРИЛЕПЪТ
 
11.06 – пт;    19.00 до 21.30 ч.
Оперета
ВИЕНСКА КРЪВ
 

12.06 – сб;    19.00 до 21.15 ч.
Мюзикъл
КОТКИ

 

17.06 – чв;      19.00 до 22.00 ч.
Оперета
ЦАРИЦАТА НА ЧАРДАША


П Р О Г Р А М А  за  месец  Юни.2010;     сезон 2009/2010г


  1.06 – вторник;    Начало: 11.00 ч.   Край: 12.30 ч
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК, МИЛИ ДЕЦА!
Това представление на отворени врати е подарък oт артистите на Музикалния театър за Вашия празник!
ПРИНЦЕСАТА И СВИНАРЯТ
Мюзикъл за малки и големи от Панчо Панчев
По музика на Юлиян Слабаков
Участват: Кирил Бояджиев, Людмила Козарева, Деница Шопова, Рада Тотева, Емил Митрополитски
Постановка и хореография - Стефан Поляков
Сценография и костюми - Евгения Раева

  1.06 – вторник;    Начало: 18.00 ч.   Край: 20.00 ч
ДЕТСКИ КОНЦЕРТ
Под патронажа на Министъра на културата Вежди Рашидов
Със специално послание към децата на България от Крис, момчето с увреждания, станало любимец на нацията със своя силен дух и талант.
Участват: Людмила Козарева, Петя Шарланджиева, Боряна Йорданова, Лидия Петрова, Деница Шопова, Божанка Груева,
Десислава Тодорова, Илияна Шарланджиева,  Таня Астарджиева , Калина Колева, Александър Мутафчийски, Александър Василев, Румен Григоров, Георги Ханджиев, Светослав Клинчаров, Никола Кабрузов, Николай Христов

Детска вокално театрална формация „Таласъмче”;    Децата от балетната школа на Маша Илиева;   
Децата от „Вероника балет
Режисьори – Калина Ангелова, Явор Радованов
Диригент – Огнян Митонов

  3.06 – четвъртък;    Начало: 19.00 ч.   Край: 21.30 ч.
Мюзикъл ДЕНЯТ НА ПРОШКАТА
Гостува Детска вокално-театрална формация „ТАЛАСЪМЧЕ
С ръководител- Димитър Констанцалиев
Сценарист  и режисьор – Тодор Янкулов
Музика – Димитър Констанцалиев
Хореограф- Даниела Кулинска

  4.06 – петък;    Начало: 19.00 ч.   Край: 21.30 ч.
ГРАФИНЯ МАРИЦА
Оперета от Имре Калман
Участват: Марияна Арсенова, Марио Николов, Катерина Тупарова, Александър Мутафчийски, Стоян Димитров, Юлия Маринова, Александър  Пенчев, Емил Митрополитски, Мартин Василев
Режисьор – Светлана Атанасова
Диригент – Огнян Митонов
Сценография и костюми – Евгения Раева
Хореограф – Антоанета Алексиева
Хормайстор – Людмил Горчев
 
  5.06 – събота;        Начало: 11.00 ч.   Край: 12.15 ч.
СНЕЖАНКА И СЕДЕМТЕ ДЖУДЖЕТА
Мюзикъл за деца и възрастни от Атанас Косев
Либрето Димитър Димитров
Участват: Катерина Тупарова, Станимира Василева, Стефан Петков, Илияна Шарланджиева, Александър Пенчев, Иван Панев, Светослав Клинчаров, Десислава Тодорова, Георги Ханджиев, Кирил Бояджиев, Боряна Йорданова, Зорница Дамянова,
Александър Василев, Петя Шарланджиева

Музикален ръководител – Юли Дамянов
Режисьори – Юлия Маринова и Явор Радованов
Диригент – Дориан Молхов
Сценография и костюми – Екатерина Енева
Хореограф – Татяна Янева

  5.06 – събота;        Начало: 19.00 ч.   Край: 22.00 ч.
ЦАРИЦАТА НА ЧАРДАША
Оперета от Имре Калман
Участват: Калина Ангелова, Марияна Арсенова, Станимира Василева, Светлана Иванова, Добрина Икономова,
Валентина Корчакова, Катерина Тупарова, Марчо Апостолов, Александър Василев, Румен Григоров, Венцислав Динов,
Емил Митрополитски, Александър Мутафчийски, Марио Николов, Димитър Павлов, Иван Панев, Александър Пенчев,
Стефан Петков, Пеньо Пирозов, Богомил Спиров, Драгомир Стойков, Свилен Тонев

Режисьор – Марио Николов
Диригент постановчик – Юли Дамянов
Диригент – Огнян Митонов
Сценография и костюми – Евгения Раева
Хореограф – Татяна Янева
Хормайстор – Людмил Горчев



  9.06 – сряда;        Начало: 14.00 ч.   Край: 16.00 ч.
ЙОСИФ И ФАНТАСТИЧНАТА МУ ПЪСТРА ДРЕХА
Мюзикъл от Андрю Лойд Уебър
Със съдействието на Really Useful Group ltd
Участват: Богомил Спиров, Деница Шопова, Груйо Груев, Стефан Петков, Венцислав Динов, Лъчезар Лазаров, Александър Пенчев, Георги Ханджиев, Драгомир Стойков, Емил Митрополитски, Александър Василев, Румен Григоров, Сердикий Попов,
Александър Мутафчийски, Явор Радованов, Кирил Бояджиев, Никола Кабрузов, Катерина Тупарова, Антоанета Митева

Режисьор - Светозар Донев
Възстановка – Светлин Ивелинов
Диригент – Игор Богданов
Сценография и костюми – Евгения Раева
Хореограф – Светлин Ивелинов
Хормайстор – Людмил Горчев

  10.06 – четвъртък;    Начало: 19.00 ч.   Край: 21.30 ч.
ПРИЛЕПЪТ
Оперета от Йохан Щраус
Участват: Марияна Арсенова, Марчо Апостолв, Александър Василев, Лидия Петрова, Людмила Козарева, Стефан Петков, Александър Пенчев, Емил Митрополитски, Иван Панев,  Румен Григоров, Кирил Бояджиев, Зорница Дамянова (Пролетни гласове)
Режисьор – Светозар Донев
Диригент – Игор Богданов
Сценография и костюми – Евгения Раева
Хореограф – Светлин Ивелинов
Хормайстор – Людмил Горчев
 
  11.06 – петък;    Начало: 19.00 ч.   Край: 21.30 ч.
ВИЕНСКА КРЪВ
Оперета от Йохан Щраус
Участват: Олга Динова, Пеньо Пирозов, Калина  Ангелова, Венцислав Динов, Катерина Тупарова , Александър Мутафчийски,
Емил Митрополитски, Драгомир Стойков, Юлия Маринова, Светлана Захариева, Сердикий Попов

Деца от балетна школа на   Маша Илиева
 Режисьор – Светлана Атанасова
Диригент – Юли Дамянов
Сценография и костюми – Евгения Раева
Хореограф – Катя Петровска
Хормайстор – Людмил Горчев

  12.06 – събота;    Начало: 19.00 ч.   Край: 21.15 ч.
КОТКИ
Мюзикъл в две действия
Музика Андрю Лойд Уебър, Стихове Томас Стърн Елиът
По „Книга за практичните котки на Бай Посум” от Т. С. Елиът
Със съдействието на Really Useful Group ltd
Участват: Бай Двузаконие – Иван Панев, Манкъстрап – Богомил Спиров, Рам Тъм Таг – Александър Василев,
Деметра – Марияна Арсенова, Бомбалурина – Добрина Икономова, Гризабела – Людмила Козарева, Рампълтийзър – Калина Ангелова, Мангоджери – Светослав Клинчаров, Джелилорум – Рада Тотева, Гъмби – Юлия Маринова, Ским. БДЖ – Румен Григоров,
Пер Театр. котарак – Емил Митрополитски, Бъстъфър Джоунс – Георги Ханджиев, Джемина – Петя Шарланджиева,
Макавити – Радослав Ачов, М-р Мистофелис – Йоанна Стоянова
Режисьор – Светозар Донев
Хореограф постановчик – Анна Донева
Диригент постановчик – Игор Богданов
Сценография и костюми – Евгения Раева
Хормайстор – Людмил Горчев



  17.06 – четвъртък;    Начало: 19.00 ч.   Край: 22.00 ч.
ЦАРИЦАТА НА ЧАРДАША
Оперета от Имре Калман
Участват: Калина Ангелова, Марияна Арсенова, Станимира Василева, Светлана Иванова, Добрина Икономова,
Валентина Корчакова, Катерина Тупарова, Марчо Апостолов, Александър Василев, Румен Григоров, Венцислав Динов,
Емил Митрополитски, Александър Мутафчийски, Марио Николов, Димитър Павлов, Иван Панев, Александър Пенчев,
Стефан Петков, Пеньо Пирозов, Богомил Спиров, Драгомир Стойков, Свилен Тонев

Режисьор – Марио Николов
Диригент – Огнян Митонов

  18.06 – петък;    Начало: 19.00 ч.   Край: 21.00 ч.
ЙОСИФ И ФАНТАСТИЧНАТА МУ ПЪСТРА ДРЕХА
Мюзикъл от Андрю Лойд Уебър
Със съдействието на Really Useful Group ltd
Участват: Марчо Апостолов, Людмила Козарева, Груйо Груев, Стефан Петков, Венцислав Динов, Лъчезар Лазаров,
Александър Пенчев, Георги Ханджиев, Драгомир Стойков, Емил Митрополитски, Александър Василев, Румен Григоров,
Сердикий Попов, Александър Мутафчийски, Явор Радованов, Кирил Бояджиев, Никола Кабрузов, Лидия Петрова,
Антоанета Митева

Режисьор - Светозар Донев
Възстановка – Светлин Ивелинов
Диригент – Игор Богданов

 
  19.06 – събота;    Начало: 19.00 ч.   Край: 21.30 ч.
ГРАФИНЯ МАРИЦА
Оперета от Имре Калман
Участват: Калина Ангелова, Пеньо Пирозов, Зорница Дамянова, Богомил Спиров, Румен Григоров, Лидия Петрова,
Емил Митрополитски, Драгомир Стойков, Мартин Василев

Режисьор – Светлана Атанасова
Диригент – Огнян Митонов



  24.06 – четвъртък;    Начало: 19.00 ч.   Край: 21.15 ч.
КОТКИ
Мюзикъл в две действия
Музика Андрю Лойд Уебър, Стихове Томас Стърн Елиът
По „Книга за практичните котки на Бай Посум” от Т. С. Елиът
Със съдействието на Really Useful Group ltd
Участват: Бай Двузаконие – Лъчезар Лазаров, Манкъстрап – Александър Мутафчийски, Рам Тъм Таг – Марчо Апостолов,
Деметра – Деница Шопова, Бомбалурина – Людмила Козарева, Гризабела – Еделина Кънева, Рампълтийзър – Катерина Тупарова, Мангоджери – Кирил Бояджиев, Джелилорум – Валентина Корчакова, Гъмби – Лидия Петрова, Ским. БДЖ – Румен Григоров,
Пер Театр. котарак – Александър Пенчев, Бъстъфър Джоунс – Венцислав Динов, Джемина – Светлана Захариева,
Макавити – Мартин Виденов, М-р Мистофелис – Татяна Янева
Режисьор – Светозар Донев
Хореограф постановчик – Анна Донева
Диригент – Огнян Митонов

  25.06 – петък;    Начало: 19.00 ч.   Край: 22.00 ч.
ЦАРИЦАТА НА ЧАРДАША
Оперета от Имре Калман
Участват: Калина Ангелова, Марияна Арсенова, Станимира Василева, Светлана Иванова, Добрина Икономова, Валентина Корчакова, Катерина Тупарова, Марчо Апостолов, Александър Василев, Румен Григоров, Венцислав Динов, Емил Митрополитски, Александър Мутафчийски, Марио Николов, Димитър Павлов, Иван Панев, Александър Пенчев, Стефан Петков, Пеньо Пирозов, Богомил Спиров, Драгомир Стойков, Свилен Тонев
Режисьор – Марио Николов
Диригент постановчик – Юли Дамянов

  26.06 – събота;    Начало: 19.00 ч.   Край: 21.30 ч.
Концерт „ОПЕРЕТА И МЮЗИКЪЛ”
Участват: Калина Ангелова, Марияна Арсенова, Станимира Василева, Светлана Иванова, Добрина Икономова, Людмила Козарева, Валентина Корчакова, Лидия Петрова, Катерина Тупарова, Александър Василев, Емил Митрополитски, Александър Мутафчийски, Марио Николов, Александър Пенчев, Стефан Петков, Пеньо Пирозов, Богомил Спиров
Хор, балет и оркестър на НМТ ”Ст.Македонсски”
Режисьор – Юлия Маринова
Диригент – Юли Дамянов
Сценография и костюми – Евгения Раева
Хореографи – Антоанета Алексиева, Светлин Ивелинов
Хормайстор – Людмил Горчев


 Партньори иа НМТ: